Haberler

06
İlgi: Türkmenistan Ankara Büyükelçiliğimin 11.02.2020 tarih ve 01-15/ 492 sayılı yazısı.İlgide kayıtlı yazıda, Türkmen Kimya Devlet Kurumu tarafından ...

[Devamını oku...]

28
Oda-Borsalar kanalı ile Birliğimize gönderilen sorunlar ve çözüm önerileri ile talepler kamu kurum kuruluşlarına iletilmekte ve ilgili platformlar aracılığı ile takibi sağlanmaktadır.
Bu kapsamda "5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nun 81'inci Maddesinin İkinci Fıkrası Uyarınca, Sigorta Primine Esas Kazanç Alt Sının Üzerinden Uygulanacak İlave Puan, İlave Puan Uygulanacak İller ve Uygulama Süresi Hakkındaki 30/5/2013 Tarihli ve 2013/4966 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararının Eki Kararda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Cumhurbaşkanı Kararı" 23 Şubat 2020 tarihli ve 31048 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanmıştır. Karara göre, 31 Aralık 2019'a kadar geçerli olan ilave 6 puanlık bölgesel sigorta prim teşvikinin süresi, 31 Aralık 2020'ye uzatılmıştır.
Uzatma kararı; Afyonkarahisar, Amasya, Artvin, Bartın, Çorum, Düzce, Elazığ, Erzincan, Hatay, Karaman, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Kütahya, Malatya, Nevşehir, Rize, Sivas, Trabzon, Uşak, Adıyaman, Aksaray, Bayburt, Çankırı, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Kahramanmaraş, Kilis, Niğde Ordu, Osmaniye, Sinop, Tokat, Tunceli, Yozgat, Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, İğdır, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şımak, Van illeri ile Bozcaada ve Gökçeada ilçeleri olmak üzere 51 il ve 2 ilçeyi kapsamaktadır.

[Devamını oku...]

28
İlgi: Ticaret Bakanlığı’nm 21.02.2020 tarihli ve 46473657-724.02.01 sayılı yazısı.
İlgide kayıtlı yazıda, Dışişleri Bakanlığından alınan yazıya atfen, Kolombo Büyükelçiliğimizden iletilen, Sri Lanka Savunma Bakanlığına bağlı Kabine Tarafmdan Atanmış Daimi Satmalma Komitesinin ihale duyurusu kapsamında; Sri Lanka Kara Kuvvetlerinin haberleşme sisteminin iyileştirilmesini teminen taktik telsiz haberleşme cihazlarmm satm alımı için uygun ve nitelikli teklifçiler kapalı zarfla teklif vermeye davet edildiği ve satın alınacak cihazların türü ve adedine ilişkin bilgilere yer verildiği ifade edilmektedir.
Yazıda devamla, söz konusu ihale duyurusunda, ihaleye katılmak isteyenlerin, ilgili ülke Savunma Bakanlığı saymanlığına yazılı başvuru yapmak ve 300.000 LKR (1676 ABD Doları) tutarındaki geri ödemesiz ihale ücretini nakden ödemek suretiyle ihale belgelerini en geç 8 Nisan 2020'ye kadar satın alabilecekleri, ön ihale toplantısının 3 Mart 2020'de Savunma Bakanlığında düzenleneceği, tekliflerin ise 9 Nisan 2020 saat 11:00'den önce Savunma Bakanlığına iletilmesi gerektiği, bu tarihten sonra alman tekliflerin ve/veya e-postayla iletilen tekliflerin kabul edilmeyeceğinin belirtildiği kaydedilmektedir.
İhale duyurusu Birliğimiz web sitesi (www.tobb.org.tr) "Hizmetler" başlığı altındaki Uluslararası İş İmkânları/Yurtdışı Etkinlikler bölümünden temin edilebilmektedir.

[Devamını oku...]

28
Ticaret Bakanlığı'nın ilgide kayıtlı yazısı ile, Ticaret Bakanımız Sn. Ruhsar Pekcan'ın Litvanya'ya gerçekleştirmiş oldukları ziyaret sırasında Litvanya'da düzenlenecek olan enerji sektörüne yönelik konferansm gündeme geldiği, "Energy Tech Summit" adlı söz konusu konferansın 21-22 Nisan 2020 tarihlerinde Vilnius/Litvanya'da düzenleneceği, elektrikli arabalar, temiz enerji kaynakları, enerji sektöründe yapay zeka ve otomasyonun kullanılması gibi konularm ele alınacağı konferansın bir çok uluslararası konuşmacıya ev sahipliği yapacağı bildirilmektedir.
Bilgilerini ve bahsi geçen konferansa ilişkin detaylı
bilgilere https://www.energytechsummit.com/ adresinden ulaşılabilmekte olup

[Devamını oku...]

28
Türkiye Koordinasyonu TÜBİTAK tarafından yapılan Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerine hibe desteği sağlayan Avrupa Birliği Ufuk 2020 projesi kapsamında KOBİ'lere özel olarak tasarlanan Hızlandırıcı (Accelerator) Programı başvurulara açılmıştır.
Program kapsamında KOBİ'ler tarafından hazırlanan projelere 2,5 milyon Avro'ya kadar hibe verilmekte; ayrıca 15 milyon Avro'ya kadar girişim sermayesi alma imkanı da sağlanabilmektedir. Destek oram hibe seçeneği için proje bütçesinin % 70'idir. Konu hakkında detaylı bilgi ile irtibat noktaları TÜBİTAK tarafından hazırlanan ve ekte bulunan bilgi notunda yer almaktadır.

[Devamını oku...]

17
Hatay 4. Yapı İnşaat Dekorasyon Fuarı 11-15 Mart 2020 tarihinde HBB Fuar alanında düzenlenecektir  
Sayfa 4 / 38İlk   Geri   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   
Yazdır